kosiarka spalinowa z silnikiem zongshen

Traktor ogrodowy czy kosiarka? Co lepiej wybrać?

Traktor ogrodowy czy kosiarka? Co lepiej wybrać?

Do pielęgnacji trawników w domach prywatnych i w obiektach komercyjnych, jak m.in. hotele, wykorzystywane są urządzenia takie jak kosiarki, ale coraz częściej użytkownicy wybierają kosiarki samobieżne, czyli tzw. traktory ogrodowe. Co lepiej wybrać? Zwykłą kosiarkę z silnikiem elektrycznym lub spalinowym, czy może lepiej traktor ogrodowy?

Kosiarki do mniejszych przestrzeni

Jeśli mamy niewielki ogródek przydomowy czy działkę rekreacyjną, wystarczająca do koszenia trawy i pielęgnacji trawników na rabatach będzie zwykła, ręczna lub mechaniczna kosiarka. To odpowiedni wybór, o ile powierzchnia trawnika nie przekracza 2000 mkw, ponieważ powyżej tej umownej granicy koszenie staje się bardzo czasochłonne i męczące.

kosiarka spalinowa z silnikiem zongshen

Traktor ogrodowy do dużych trawników

Chcesz przystrzyc teren zielony wielkości boiska piłkarskiego albo skosić trawę na dużej działce? Wybierz traktor ogrodowy, który zapewni wygodę dopełnienia takich obowiązków. Przy wyborze traktora należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego silnik. Dobrą decyzją będzie wybór traktowa, który wyposażony jest w silnik spalinowy Zongshen XP420, Zongshen XP620 lub Zongshen XP680. Są to silniki z pionowym wałem przeznaczone do traktorów ogrodniczych, czyli tak zwanych kosiarek samojezdnych i ciągników. Ma rozrusznik elektryczny i idealnie nadaje się do profesjonalnego i amatorskiego użytku. Silnik Zongshen XP680 jest silnikiem 2-cylindrowym, także ma pionowy wał, dużą moc i niezawodną konstrukcję. Podobnie jak poprzednie silniki nadaje się jako rozwiązanie do traktorów ogrodowych dla firm i osób prywatnych.