O firmie Zongshen

Firma Zongshen Industrial Group powstała w 1992 roku i obecnie zatrudnia 18.000 osób.


Hale produkcyjne.

Od początku swojej działalności zajmuje się produkcją wysokiej jakości silników spalinowych, między innymi do urządzeń budowlanych, skuterów, motorów, łodzi, sprzętu ogrodniczego. Nowoczesne linie produkcyjne, przestrzeganie norm jakościowych oraz rozbudowany dział badań nad nowymi rozwiązaniami spowodowały, że w 2015 roku Zongshen zajął 4 pozycję na świecie pod względem ilości wyprodukowanych silników spalinowych o pojemności do 500mm3.


Budynki działu badań i rozwoju nowych produktów.

Firma Zongshen do tej pory skupiała się na działalności typu OEM (Original Equipment Manufacturer), produkując silniki i podzespoły silników pod markami własnymi dużych koncernów międzynarodowych. Spoza branży ogrodniczej klientami firmy Zongshen są między innymi właściciele takich marek jak: Piaggio, Selva, Harley Davidson, Barbieri, BMW. Również przez firmę Zongshen produkowane są silniki jednego z liderów na rynku kosiarek i traktorków.

Nowoczesny park maszynowy oraz wysokie standardy kontroli jakości spowodowały, że ta fabryka stała się uznanym na świecie producentem silników. Wyroby marki Zongshen charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Silniki spalinowe znajdują zastosowanie w wielu urządzeniach mechanicznych – są one niezastąpione m.in. w urządzeniach budowlanych, sprzęcie ogrodniczym, skuterach, motorach,  łodziach motorowych i wielu innych. Każde urządzenie wymaga innego silnika, dostosowanego do indywidualnych potrzeb konkretnego rozwiązania, nietrudno jednak zauważyć, że silniki spalinowe posiadają wiele cech wspólnych – główną z nich jest optymalna siła napędowa.

Silniki spalinowe i ich funkcje

Silniki spalinowe często bywają określane mianem serca konkretnego urządzenia. Awaria silnika zazwyczaj oznacza brak możliwości korzystania z konkretnego sprzętu, dlatego też ważne jest to, aby wybierać silnik był nie tylko dopasowany pod względem parametrów technicznych, ale przede wszystkim trwały i odporny na czynniki zewnętrzne.  Pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest konstrukcja silnika. Dobry silnik spalinowy powinien zapewniać optymalną wytrzymałość i pracę w określonych warunkach. Nietrudno zauważyć, że potrzeby konkretnych sprzętów i urządzeń są różne – przykładowo, silniki spalinowe do urządzeń budowlanych muszą sprawnie funkcjonować w trudnych warunkach, nierzadko przez wiele godzin. Awaria silnika oznacza poważne utrudnienia, a często opóźnienia inwestycyjne, dlatego też sytuacja taka nie powinna mieć miejsca.

Mniej wymagające są silniki spalinowe do kosiarek ogrodowych tudzież innych sprzętów używanych podczas prac w ogrodzie, niemniej jednak nie oznacza to, że mogą to być modele mniej wydajne – wprost przeciwnie, poszukując sprzętu ogrodniczego wiele osób zwraca uwagę przede wszystkim na jakość i funkcjonalność silnika. Czym w takim razie powinien charakteryzować się niezawodny silnik spalinowy? Przede wszystkim trwałością oraz funkcjonalnością. W przypadku urządzeń i sprzętów ogrodniczych optymalnym rozwiązaniem są silniki spalinowe o pojemności do 500 cm(3), dostosowane do konkretnego rozwiązania. Warto pamiętać, że odpowiednio dobrany silnik to gwarancja komfortowego i bezawaryjnego użytkowania sprzętu przez długi czas.