Silnik spalinowy do kosiarki

Jak właściwie konserwować silnik spalinowy?

Jak właściwie konserwować silnik spalinowy?

Nasze zadowolenie z kosiarki spalinowej zwykle uzależnione jest od tego, jak dużą żywotnością odznacza się silnik, który jest w niej umieszczony. I choć zwykle są to silniki renomowanych producentów, trudno nie odnieść wrażenia, że działają one gorzej niż mogłoby się to nam wydawać. Okazuje się zresztą, że sami ponosimy za to przynajmniej część odpowiedzialności zapominając o tym, jak duże znaczenie powinna mieć dla nich odpowiednia pielęgnacja i konserwacja.

To zrób sam

Bez względu na to, czy w naszej kosiarce znajduje się silnik spalinowy Zongshen, czy też rozwiązanie polecane przez innego z producentów, musimy pamiętać o tym, że bez naszej troski jego żywotność będzie krótka. W pierwszej kolejności powinniśmy zatem wprowadzić zwyczaj przeprowadzania pewnych zabiegów pielęgnacyjnych po każdym jego użyciu. Jeśli kosiarka pracowała intensywnie, jest bardziej niż pewne, że na silniku znajdują się resztki trawy. Ich obecność może okazać się niebezpieczna, warto więc postarać się o ich usunięcie czy to za pomocą sprężonego powietrza, czy to z wykorzystaniem ścierki. Za każdym razem warto przy tym nie tylko zdjąć obudowę, ale i starannie ją umyć. Nie wolno nam również zapominać o tym, że silnik do kosiarek spalinowych wymaga do prawidłowego działania odpowiedniej ilości oleju. Olej działa niczym smar, nie tylko wspiera więc pracę silnika, ale również zmniejsza tarcie pomiędzy innymi częściami kosiarki. Obecnie poziom oleju można już bez trudu sprawdzać bagnetem.

Tym niech zajmą się fachowcy

Bardzo często można usłyszeć o tym, że żywotność kosiarki spalinowej jest w dużej mierze uzależniona od tego, czy wykonujemy odpowiednie zabiegi konserwacyjne. Nie wszystkie jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie, warto więc zastanowić się nad tym, czy przynajmniej raz w roku nie odwiedzić specjalistycznego serwisu. Zatrudnione w nim osoby zajmą się również silnikiem dokonując jego regulacji, a nam dając pewność, że będzie on radził sobie jeszcze przez długi czas, nawet w trudnych warunkach.

Silnik spalinowy do kosiarki