Silniki do kosiarek

Kosiarki – jak właściwie przygotować je do zimy?

Kto posiada własny dom, wie doskonale, że bez sprawnej kosiarki utrzymanie ogrodu w porządku jest praktycznie niemożliwe. Trawnik byłby zaraz zarośnięty, nieładny – psując cały wygląd wokół budynku. Kosiarka to zatem rzecz niezbędna, choć nie wszyscy potrafią wybrać ją z głową. Nie wszyscy też umieją później odpowiednio dbać o posiadany sprzęt. Oto kilka porad dotyczących właściwego przygotowania kosiarki do zimy – która niebawem nadejdzie!

Przygotowanie do zimy

Nie wolno pozostawić kosiarki na zimę, jeśli nie jest do tego odpowiednio przygotowana. Przede wszystkim musi zostać dokładnie oczyszczona, gdy w sezonie jesiennym po raz ostatni jej używamy. Co prawda wiele osób o tym zapomina – bo śnieg zaskakuje ogrodników równie często co kierowców – jednak jeśli chcemy by kosiarka była sprawna na wiosnę, jest to czynność konieczna. Usuwamy trawę i inne zabrudzenia przy pomocy wody lub sprężonego powietrza. W tym pierwszym przypadku trzeba jednak działać ostrożnie i dokładnie wysuszyć maszynę, żeby niektóre jej części nie uległy korozji. Kolejne, ważne działanie to opróżnienie zbiornika z paliwem. Niewiele osób wie, że pozostawienie go może być zgubne dla kosiarki. Przed kolejnym sezonem warto również naostrzyć nóż tnący – można to zrobić na wiosnę, ale warto oddać go do ostrzenia specjalistom przed zimą. Wtedy kosiarka będzie gotowa, gdy pojawi się pierwsza konieczność jej użycia wiosną.

Dobry silnik to podstawa

Stan kosiarki i to, w jaki sposób wpływa na nią okres nieużywania zależy często od modelu, na jaki się zdecydowaliśmy, jak również od rodzaju silnika. Silnik jest najważniejszym elementem każdej kosiarki i powinien być niezawodny – oraz odpowiednio odporny. Istnieją różne silniki spalinowe do kosiarek, na które można się zdecydować – każdy typ posiada duże grono zwolenników. Silnik Honda czy Briggs&Stratton są spotykane dosyć często, jednak coraz częściej spotykamy silniki innych marek. Duże uznanie w kosiarkach zdobyły silniki Zongshen – mocne, odporne i niezawodne